Bor és Mészáros 9. lett a párizsi Vk versenyen

2008. febr. 12., 11:08 | Judo
 
Bor és Mészáros 9. lett a párizsi Vk versenyen

Bor Barna (+100 kg) és a már pekingi kvótával rendelkező Mészáros Anett (70) egyaránt a kilencedik helyen végzett az olimpiai kvalifikációs cselgáncs Világkupa párizsi kiemelt kategóriás versenyén.

A francia fővárosban 70 ország 352 dzsúdósa küzdött az érmekért. Az olimpiára a tavalyi riói vb-bronzérmével kvalifikáló Mészáros brit és szenegáli ellenfelet győzött le az előcsatározásokban, majd minimális különbséggel – egy kokával – kikapott spanyol riválisától. A vigaszágon aztán alulmaradt egy orosz dzsúdóssal szemben.

A legnehezebbek között tatamira lépő Bor lengyel és izlandi ellenfelet vert meg, aztán egy holland megállította őt. A reményfutamban előbb legyőzött egy amerikait, majd vereséget szenvedett egy üzbégtől, így ő is kilencedik lett.

További hírek

Judo szakosztállyal kapcsolatos legfrissebb hírek

Apollon Open és Tökmag Kupa

2026. máj. 12., 14:47 | Judo

Elolvasom »

Érmek a Budapest Kupáról

2026. ápr. 29., 10:15 | Judo

Elolvasom »

Diákolimpia- és kata dicsőségek

2026. ápr. 14., 11:30 | Judo

Elolvasom »