Remek szereplés Galántán

2023.11.13, 12:29 Judo
Galántán jártak az ASE judósai, hogy testvérvárosunkban részt vegyenek a XXVI. Galántai Nemzetközi Judoversenyen.

A legfiatalabbaktól egészen az ifjúsági korosztályig rajthoz álltak sportolók a rangos viadalon, ahol a környező országok több mint ötven klubjának 483 versenyzője küzdött az érmekért, helyezésekért.

Az U10-es korosztályban Braun Bende és Mácsik Balázs nagyokat harcoltak, de ezúttal nem tudtak mérkőzést nyerni.

Az U12-ben Kalmár-Appelt Áron lehengerlő judóval jutott a legjobb négy közé, de ott saját indításából leszorították egy vazari erejéig, így a bronzmeccsen vigasztalódott, amit imponáló fölénnyel megnyert. Liptai Ákost ezúttal is elkerülte a szerencse és végül nem jutott tovább az első meccsen.

Az U14-esek között magyar bajnokunk Vajna Csongor ezúttal a saját évjáratán túl egy évvel idősebbekkel is küzdött csakúgy, mint Grosan Eric. Csongor kezdeti megingását követően szépen végigmasírozott a bronzéremig. Grosan Eric, OB bronzérmesünk hasonló nagy csatákat vívott, melyekből egy kivételével győztesen jött ki. A bronzéremért rendezett mérkőzése igazán szoros volt, de ezúttal meg kellett elégednünk az ötödik hellyel.

A legnagyobbak között, U16-ban végre döntőnek örülhettünk. Darcie Davis Miléna (-57 kg) három gyönyörű ippon győzelemmel jutott a fináléba. A döntőben meglepték egy kisbelső horoggal és hiába harcolt nagyon keményen, nem jött össze az egyenlítés. Ezüstérmére így is nagyon büszkék vagyunk. Kevés hiányzott az éremszerzéshez Jurák Jázmin Kincsőnek (+63) és Varga- Ambrus Sebestyénnek (-66kg), de egy pillanatnyi figyelmetlenség elég volt ahhoz, hogy ezúttal nem kerültek dobogóra, azonban ötödik helyük igazán értékes eredmény.

Gratulálunk fiataljainknak és edzőiknek!

Ebben az évben még sok feladat vár judós csapatunkra, hiszen hátra van még néhány korosztályos országos bajnokság, emellet hamarosan az új judo csarnok avatása és a Mikulás kupa is vár ránk.

Verseny neve: XXVI. Galántai Nemzetközi Judoverseny

Verseny helye: Galánta

Verseny ideje: 2023. november 11.