Czibula Bernát magyar bajnoki ezüstérmes

2024.02.19, 08:16 Judo
A szegedi Városi Sportcsarnokban rendezték az ifjúsági korosztály számára kiírt Országos Judo Bajnokságot.

A paksi versenyzők közül a 90 kilogrammban versenyző Czibula Bernát végzett a legelőkelőbb helyen, hiszen a döntőbe verekedte magát. Nem sok hiányzott a bravúrhoz, de OB ezüstérme igazán kiemelkedő eredmény.

Tóth Zsombor a 81 kilogrammban küzdve négy győztes és két vesztes mérkőzés után végül magyar bajnoki ötödikként zárt. Sajnos a bronzmeccsen egy apró hiba miatt veszített, de nagyon bíztató ez az eredmény a jövőre nézve.

Két női judósunk, az 57 kilogrammban versenyző Davis Darcie Miléna és a + 70 kg-os Jurák Jázmin Kincső szintén nagyokat küzdött, de közülük csak Darcie tudott mérkőzést nyerni. Végül kilencedikként fejezték be a versenyt.

Másnap a diák-, és serdülőkorú versenyzőink léptek tatamira. Fiataljaink igazán szép sikereket értek el a számukra a judo versenyszezont megnyitó Első Beton regionális judo versenyen.

A Diák A korosztályban Kalmár-Appelt Áron hatalmasakat verekedve végül a dobogó harmadik fokára állhatott. Magyar-Jankovics Rebeka és Dallos Petra derekasan helyt állt, de ez egyelőre egy ötödik-, és egy hetedik helyre volt elegendő.

A serdülők között Izsák Simon (-50 kg) magabiztos versenyzéssel jutott el az elődöntőig, ahol végül vazari vereséget szenvedett. A bronzmeccsen szép fojtást hajtott végre, így megérdemelten léphetett a dobogóra.

Palencsár Péter és Vajna Csongor a 60 kg-osok között ellentmondást nem tűrő judóval jutott a döntőbe, ahol a rutinosabb Palencsár Peti tudott diadalmaskodni, de Csongor is a jövő nagy reménysége.

Az 57 kg-osok között induló Éberling Nóra sérülésből visszatérve magabiztosan küzdött és nem talált legyőzőre súlycsoportjában.

Egy újabb hétvége, ahol ismét igazolták a paksi utánpótláskorú versenyzők, hogy igazán minőségi munkát végeznek.

Szívből gratulálunk minden sportolónknak és edzőiknek!

Verseny neve: Ifjúsági Országos bajnokság, Első Beton serdülő és diák rangsorverseny

Verseny helye: Szeged

Verseny ideje: 2024. február 17-18.