Régiós verseny és síelés

2023.03.03, 08:28 Judo
Diák B-s korú judósaink vettek részt Baján a Dél-magyarországi Regionális Judo Szövetség által megrendezett judo versenyen. Mindhárom versenyzőnk, akik már tavaly is érmeket nyertek az OB-n, derekasan helyt állt.

Magyar-Jankovics Rebeka a 36 kilogrammban, Dallos Petra a 40 kilósok között szerzett ezüstérmet. Kalmár-Appelt Áron a fiúk 41 kilogrammos súlycsoportjában mindkét küzdelmét megnyerve lett aranyérmes. Gratulálunk judósainknak és edzőiknek!

Ugyanezen a hétvégén 36 fős ASE-s küldöttség vágott neki a Goldeck-i hegycsúcsoknak Ausztriában, hogy egy pazar hangulatú sítáborral törjék meg a versenyekkel teletűzdelt hétvégéket. A csapat tagjai judósok, szülők és hozzátartozók voltak. Habár az időjárás bizonyos napokon kissé viharos és ködös volt, azért sok lehetőség jutott a siklásra. Gyönyörű pályákon tudta mindenki pallérozni sítudását és estére fáradtan, de élményekkel gazdagon ült le a vacsorához. A csapatösszetartó jellegről az esti beszélgetések, szaunázások gondoskodtak.

Hamarosan újabb megmérettetések várnak ránk, jó volt megtörni egy kicsit aktív pihenéssel a sűrű versenyszezont.